מודד מוסמך

מודדים מוסמכים לכל סוגי המדידות!

סישר מיפוי והנדסה, משרד מודדים מוסמכים בוגרי הטכניון, אנו עושים שימוש בשיטות המתקדמות ביותר, הכוללות צילומי אוויר ומידול ע"י רחפנים, הכנת תוכניות, סריקות ומידול תלת מימדי, ליווי פרויקטים ומדידה ימית. 

מודד מוסמך הוא בעל מקצוע המתמחה במדע הגאודזיה. מדע זה עוסק בהגדרת הגודל, הצורה ושדה הכבידה של כדור הארץ באמצעות מתמטיקה פיזית. למעשה, מקצוע המדידה משתמש במדע זה על מנת לקבוע תשתיות ולהתבסס עליהן עבור מיפוי. אנו מציעים לכם שירות מדידה מקצועי בשימוש הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם היום.

עבודתו של המודד המוסמך כוללת לייזר ופוטוגרמטריה ספרותית, חישה מרחוק, מדידות הנדסיות וביצוע טופוגרפיות.
כל פרויקט הנדסי ותכנוני מתנהל בהתאם לתוכנית המדידה שהוגדרה לו, לכן המדידה חייבת להיות מדויקת וחדה, מפני שהיא מהווה את "גבולות הגיזרה" של הפרויקט מתחילתו ועד סופו.

לפני כל פרויקט מבצעים מדידות לצרכי תכנון. במהלך הפרויקט, המודד מבצע ביקורת על המידות שהגדיר ובסופו הוא מגיע שוב כדי להכין מפת מצב קיים למסרית האתר.

מחפשים מודד מוסמך?

יש לכם פרויקט ואתם צריכים מודד מוסמך? השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר מהירה

הידעת: כדי לקבל את ההסמכה הנדרשת, כל מודד נדרש ללמוד הנדסת מיפוי וגיאו-אינפורמציה בטכניון במשך ארבע שנים, לעבור התמחות במשך שנתיים ולהוציא רישיון מדידה דרך "המרכז למיפוי ישראל" אחרי ראיון ומבחן. אורכו של התהליך הוא בין חמש לשש שנים, ומקצועות הלימוד נחשבים בין המאתגרים שבמקצועות ההנדסה. מודד מוסמך יכול להיות נציג ממשלתי, אדם פרטי או עובד שכיר.

עלות שירותי מודד מוסמך נקבעת בהתאם לסוג הפרויקט, צרכי המדידה והטכנולוגיה ועשויה להשתנות בהתאם לצרכי הלקוח.

סוג המדידהטווח מחיר נהוג
מדידת מגרש לבקשת היתר בניה
*שטח מגרש 500 מ' ועד 2 דונם
1,800-4,000 ש"ח
מדידת מגרש לטופס 4
*שטח מגרש 500 מ' ועד 2 דונם
1,200-2,400 ש"ח
מדידה להסכם שיתוף/חלוקה
*שטח מגרש 500 מ' ועד 2 דונם
2,000-6,000 ש"ח
מדידה להכנת תשריט בית משותף
*מחיר לדירה/יחידה
*המחיר משתנה בהתאם לכמות היחידות בבניין.
350-750 ש"ח
להצעת מחיר עבור מדידות לארנונה, תכנית לצרכי רישום, צילומי אוויר, מידול תלת ממד, מדידות חזיתות, חישובי כמויות, סימון גבולות, שירותי ליווי מודד בפרויקטים, ולמדידת מגרשים בשטח העולה על 2 דונמים צרו עמנו קשר

בכמה מילים על תפקידו של מודד מוסמך 

תפקידו של המודד בפרויקטים הנדסיים היא ללוות את התהליך מתחילתו ועד סופו. המיפוי מביא את השטח, כולל גבולותיו ועצמיו לשולחנו של מתכנן הפרויקט. דיוק ואיכות המיפוי הן בעלות חשיבות קריטית לתכנון הפרויקט, שכן טעויות בו עלולות לגרום לנזקים חמורים (כספיים ובטיחותיים).

יכולותיו של המודד חשובות בתהליך ההנדסי, ועליו להבין היטב את תוכן הפרויקט. המודד מקפיד על כך שההנחיות יבוצעו בהתאם כדי להימנע מחריגות בנייה. על המודד להכין תוכניות רישומיות שמטרתן למפות את המצב הקיים בשטח ביחס למיקום הגבולות והחלוקה הפנימית. מקצועו של המודד מוצנע בדרך כלל בפרויקטים הנדסיים ובפעילות ועדות תכנון. עם זאת, פרויקטים יכולים לקום או ליפול בידי המודד המופקד על ביצועם.

מתי נצטרך את שירותיו של המודד?

קשה לחשוב על תכנון מודל הנדסי ללא מודד מוסמך וכליו הטכנולוגיים. בנייה וחלוקה מצריכות מידות שעל בסיסן ייכתב דו"ח הבנייה שיהפוך לבסוף למבנה פרטי, מסחרי או ממשלתי.

  • כאשר מתכננים לבנות בית, קודם כל יש לדאוג להיתר בנייה . על המפה להגדיר היכן ייבנה הבית, ונדרש לאפיין את השטח והתשתיות הנמצאות באזור. את המדידות צריכה להיות חתומה על ידי מודד מוסמך בלבד. מפה זו תשמש את בעל השטח בהמשך.
  • כדי לשנות מבנה קיים, כמו הוספת פרגולה או ביצוע תמ"א 38, יש צורך בשירותי מדידה כדי לקבוע את השחטים הנדרשים לשנות.
  • כשנדרש ייעוץ בנושא מדידה, המודד בונה מפה טופוגרפית, מפקח על הרישום או רושם בעצמו את כל מה שנמצא בשטח הנמדד, כמו: רשת חשמל, קווי מים, מדרכות, תשתיות תת קרקעיות וכבישי גישה וקווי הגובה לפי הגדרות המדיניות של "המרכז למיפוי ישראל". תוקפה של המפה הטופוגרפית הוא שישה חודשים.

שירותי מדידה בחתימת מודד מוסמך

מדידות שטח– מדידת מגרשים ושטחים פתוחים, מתבצעת לרוב עבור קבלנים ויזמים, לצרכי תכנון אדריכלי והנדסי, מיפוי קרקעות והיכרות עם מאפייני הקרקע שאינם גלויים אל העין, איתור מערכות תקשורת, חשמל, צנרת ומערכות נוספות המועברות מתחת לתוואי הקרקע.

מדידת דירות– מדידת דירה מתבצעת עבור ראשויות מקומיות, קבלנים וכן עבור הצרכן הפרטי, במטרה למפות ולמדוד בצורה מדויקת את שטח הנכס ומאפייניו, לצרכי מכירה, השכרה או קניה של הנכס, לצורך קביעה ו/או ערעור על תחשיבי ארנונה.

מדידות להיתר בניה– מדידות להיתר בניה מבוצעות על מגרשים, שטחים פתוחים וכן בתים פרטיים ודירות מגורים. המדידה תספק מפת מדידה ונתונים מדויקים שישמשו לתכנון בניה, הרחבה או שיפוץ, ויהוו חלק בלתי נפרד מבקשת היתר הבניה שיוגש לוועדה לתכנון ובניה בראשות המקומית.

אורתופוטו– צילומי אורתופוטו הם צילומים אוויריים ייחודיים המספקים תמונת מצב ויזואלית, מפורטת ומדויקת של תוואי הקרקע, באמצעות טכנולוגיה ייחודית המחברת בין היכולת לסרוק שטח רב, לאסוף נתונים ולצלם אלפי צילומים בזמן קצר, לתוכנה ייעודית אשר מחברת בין אלפי התמונות הללו ומעבדת אותם לכדי מפה טופוגרפית בעלת קמת דיוק גבוהה במיוחד. מאמצעות טכנולוגיה זו ניתן לאסוף נתונים ולנתח שימושי עבר בקרקע, לקבוע מאפיינים ויכולות שימוש עתידיות בקרקענ ואף לחזות שינויים אקולוגיים ואחרים.

מדידות לקבלנים ואדריכלים– קבלנים ואדריכלים זקוקים לשירותי מדידה מקצועיים, המתבצעים לצורך בדיקת היתכנות של פרויקטים ויוזמות בתחום הבנייה, תכנון אדריכלי והנדסי, קבלת היתרי בנייה, פיקוח במהלך הבנייה, קבלת טפסי אכלוס ורישוי בסיום כל פרויקט ועוד. מדידות מקצועיות עבור קבלנים ואדריכלים מתבצעות בהתאמה אישית של תכנית המדידה לצרכי הלקוח, בחיבור בין טכנולוגיות מדידה מתקדמות, ותוך אספקת תוצרי מדידה מקצועיים במגוון פלטפורמות, חתומות על ידי מודד מוסמך ומוכרות על כלל הראשויות והמוסדות בישראל.

מדידת חזיתות מבנים– מדידות ייחודיות מתבצעות לחזיתות מבנים, כחלק מהליך תכנוני של שיפוץ, שיקום וחידוש מבנים. מדידות אלו מספקות את המידע הנדרש לצורך חישוב כמויות צבע, טיח, חיפויים וחומרים אחרים בהליך השיפוץ, ומשמשות לרוב קבלנים ביצועיים בתחום.

מדידות מבנים לשימור– מבנים לשימור הם מבנים ישנים, בעלי ערך היסטורי ומעמד, אשר שימור המבנה נקבע במסגרת תב"ע עירונית בכבל ערך. במטרה לשמר את החזות ומאפייני המבנה, ולהתמודד עם היחלשות הקונסטרוקציה, לחזק ולשמר מבנה חזותי מרשים ומסורתי, בטוח ועמיד, נדרשות מדידות ייחודיות המבוצעות בטכנולוגיית סריקת תלת מימד מדויקת לצורך מידול תלת מימד. טכנולוגיה זו וסוג המדידות האמור באים לסייע בידי אדריכלים הפועלים במסגרת הרשות המקומית ביצירת תכנית לשימור המבנים הללו, לאורך שנים רבות, לטובת הציבור.

יועץ מדידה

יועץ מדידה הוא מודד מוסמך, שתפקידו להכיר את השטח בדיוק רב על מנת שיוכל לאשר את התחלת הבנייה. המדידה מתחילה על ידי בניית מפה טופוגרפית הכוללת את מיקום החלקה, תוואי השטח וגבולותיו. לאחר מכן, היועץ שבנה את המפה הטופוגרפית לחלקה ירשום או יפקח על רישום הפריטים שמכילה האדמה. בתחתית המפה צריך להיות רשום שמו של המודד, מספר הטלפון שלו, מספר הרישיון וחתימה מקורית. תוקפה של המדידה הוא חצי שנה.

איך בוחרים מודד מוסמך?

מודד מוסמך הינו ספק חשוב שירות חשוב בכל פרויקט מדידה ביתי, ציבורי או עסקי. לכן עליו להיות אמין, מקצועי ומדויק והכי חשוב בעל רישיון מוסמך. ניסיון הוא היבט חשוב נוסף שכן מודד מיומן ידע להתמודד עם מגוון פרויקטים מורכבים.  סישר מיפוי והנדסה מעניקה שירות למצוא מודד מוסמך עם רישיון ועם ניסיון בלבד. אתם מוזמנים להתייעץ איתנו כדי לגלות איך אנחנו יכולים לעזור לכם! בנוסף, השאיפה היא גם למצוא אחד שיהיה בעל הביטוחים המתאימים כדי לכסות את עצמכם מבחינה משפטית. תוכניות לצרכי רישום הן קריטיות, במיוחד בשלבים הראשוניים בתכנון, ובלעדיהן לא ניתן להתקדם בתכנון ובבניית הבית.

טיפים לבחירת מודד מוסמך?

לפני כל פרויקט בנייה ופיתוח, נדרשות מדידות לצרכי תכנון אדריכלי והנדסי של הפרויקט. המדידות מתבצעות במספר שלבים, החל ממדידות ראשוניות והמשך במדידות בקרה נוספות במהלך הפרויקט ובסיומו. המודד יבצע ביקורת על פעולות הבינוי והפיתוח, לבחינת התאמת היישום למדידות הראשוניות ולתכניות. בבחירה של מודד מוסמך לליווי פרויקט חשוב לתת את הדעת על מספר פרמטרים:

  • מודד מוסמך על ידי הטכניון הפועל תחת חברת הנדסה מוכרת ובעלת מוניטין.
  • ניסיון בתחום הפרויקט הנדרש.
  • חברת מדידה המספקת אחריות ועומדת מאחורי המידע ותוצאות המדידה אותם היא מספקת.
  • עבודה בטכנולוגיות מתקדמות שמביאות לרמת דיוק גבוהה במיוחד
  • הסכם עבודה חתום ומפורט הכולל את כל שלבי הביצוע וצרכי המדידה של הפרויקט, לרבות גמישות בזמני העבודה למקרה של עיכובי בנייה.
פרויקטים שלנו

עלות מודד מוסמך - מחירים ועלויות

עלות מודד משתנה בהתאם לסוג הפרויקט,לצרכי הלקוח, לטכנולוגיה הנרשת לצורך ביצוע המדידות, ולפרמטרים נוספים. ככלל, עלות מודד  מתומחרת לפי פרויקט. בהמשך לטבלה המפורטת מעלה, מוזמני ליצור קשר לקבלת הצעת מחיר מותאמת .

שאלות ותשובות

כן התכנית חתומה על ידי מודד מסמך והיא מהווה מסמך משפטי לכל דבר ועניין

לאחר אישור ההצעה בתיאום עם הלקוח מראש או בדרך כלל עד יומיים עסקיים

עד 5 ימים עסקיים לאחר סיום העבודה בשטח

תוקף התכנית הוא עד 6 חודשים מרגע סיום העבודה. לאחר 6 חודשים הלקוח חייב לבצע עדכון תכנית במידה והוא רוצה להשתמש בתכנית.

התוכנית תמסר בפורמט DWG – PDF – DWFX ביחד עם חשבונית מס למייל הלקוח בעת סיום ההכנה וקבלת אישור ביצוע תשלום מהלקוח.

במידה ומדובר במדידת חוץ או סריקת חוץ הלקוח צריך להיות מוכן עם כתובת מדויקת או מספר גוש ומספר חלקה והסבר מה מטרת המדידה.

במידה ומדובר במדידת פנים או סריקת פנים הלקוח צריך להיות מוכן עם כתובת המקום – שטח המקום שצריך למדוד אותו – מס הקומות – מטרת המדידה (לחישוב שטח – שימוש אדריכלי) אם זה לשימוש אדרכלי האם המדידה כוללת מדידת מערכות כמו חשמל, אנסטלציה, מים, מזגנים, תקשורת וכו.

תמיד ניתן לצור קשר עם המודד והתיעץ איתו ביחס לדרישות העבודה וקבלת הצעת מחיר.

מגיע למדוד בשטח או מודד מוכשר מטעם החברה בעל תעודת טכנאי מדידות או הנדסאי מדידות או מודד מוסמך מטעם החברה – זה תלוי בעבודה ובדרישות העבודה.

העברה בנקאית לאחר הביקור בשטח וגמר העבודה בשטח וסיום הכנת התכניות.

-שיק / מזומן  : בזמן ביקור המודדים בשטח ימסר התשלום למודדים.

-בפרויקטים גדולים שיטת התשלום תקבע בהתאם להסכמת שני הצדדים.

נותנים שירות בכל רחבי הארץ .

החברה מורכבת מ:

7 צוותי מודדי שטח מוכשרים עם תעודות טכנאי מדידה או הנדסאי מדידה ומיפוי מקרקעין  – כל צוות מורכב ממודד ועוזר וציוד הכי מתקדם לבצוע כל עבודה בתחום המדידות.

-מהנדס ומנהל מחלקת ביצוע האחראי על ביצוע וניהול פרוייקטים שונים ברחבי הארץ וניהול הצוותים שעוסקים בביצוע

-מהנדס ומנהל מחלקת מיפוי האחראי על הצוותים שעוסקים במיפוי ומדידות וצילומי אוויר בכל רחבי הארץ והאחראי על הכנת התכניות וביקורת על השרטוט.

– 3  הנדסאיות אדריכלות שמכינות שרטוט התכניות וטיפול בפרוייקטים.

-2 מודדים מוסמכים עם רשיון בתוקף.

מפה ערוכה בקנה מידה נקוב המראה את התכסית, התבליט והתשתית הטופוגרפית בשטח קרקע בגבולות שניתנו וחתומה על ידי מודד מוסמך. רק מודד שקיבל הסמכה מ"המרכז למיפוי ישראל" רשאי לבנות מפה טופוגרפית לצרכים שונים (היתרי בנייה, חריגת שכנים, חלוקת קרקע בין שותפים, סימון בניין עתידי וכו').

מפה טופוגרפית היא תנאי הכרחי כבר בשלב הגשת הבקשה לוועדה לתכנון הבניה ברשות המקומית, במטרה להניע כל פרויקט בינוי ופיתוח, החל מבנייה פרטית וכלה בהקמת תשתיות ציבוריות דוגמת: כבישים, מעברים תת קרקעיים, מערכת ביוב וצנרת, מבנים מכל סוג ואחרים.
המפה הטופוגרפית תביא תיאור מדויק של השטח, החל ממידות, היקף וגבולות, וכלה בעומק, נתוני תבליט, תכסית, גבהים ונקודות גובה אקראיות, פרופורציה בין העצמים ותיאור גודל יחסי שלהם, זיהוי מאגרי מים, מבנים ותשתיות. מפה טופוגרפית תוכן ותוגש על ידי מודד מוסמך בלבד.

כיום קיימת טכנולוגיה חדשנית שמצמצמת את השפעת הגורם האנושי בתהליך המדידה ומצליחה לייצר נתוני מדידה מרשימים ומדויקים. לדוגמה, כיום אפשר למדוד שטח בעזרת מכשור מתקדים בדיוק של 1 ס"מ.

ליווי פרויקטים על ידי מודד מוסמך

מודד מוסמך סימונים לצורך שתילה
סימונים לצורך שתילה
בדיקת קיר עוגנים
בדיקת מצב קיים
עבודות ניטור לאיתור סטיות עם מודד
עבודות ניטור לאיתור סטיות
סימון להנחת יסודות ובניית קירות

משרד סישר מיפוי והנדסה, משרד מודדים מוסמכים בוגרי הטכניון, משתמש בשיטות המתקדמות ביותר, הכוללות צילומי אוויר ומידול ע"י רחפנים, הכנת תוכניות, סריקות ומידול תלת מימדי, ליווי פרויקטים ומדידה ימית. חברת סישר הנדסה מביאה את מיטב הטכנולוגיות המתקדמות, המיושמות בידי צוות מודדים בעלי ניסיון רב שנים, מיומנות ויכולת לספק מענה לכל צרכי המדידה של הלקוח, ברמת דיוק גבוהה, אדיבות והוגנות.

יש לכם פרויקט ואתם צריכים מודד מוסמך? השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר מהירה
דילוג לתוכן