מודד קרקע / מודד שטח /מודד מגרש - מדידת שטחים לצורכי בניה

צריכים איש מקצוע לצורכי הפרדה או חלוקת שטחים? האם קיים חשד ששכן פולש לשטח הפרטי שלכם? 

יש לכם פרויקט ואתם צריכים מודד מוסמך? השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר מהירה

סישר מיפוי והנדסה, משרד מודדים מוסמכים בוגרי הטכניון, משתמש בשיטות המתקדמות ביותר, הכוללות צילומי אוויר ומידול ע"י רחפנים, הכנת תוכניות, סריקות ומידול תלת מימדי, ליווי פרויקטים ומדידה ימית. 

מדידת שטחים היא מקצוע טכני של קביעת שטחים בעזרת כלים מתקדמים ע"י ניתוח הנדסי של תוואי השטח. איש מקצוע העוסק במדידות אלו נקרא מודד קרקע. המודד משתמש בנקודות שנמצאות על הקרקע כדי לקבוע גבולות בשטחי בניה, ואת התוצר שלו ניתן להציג כאסמכתא משפטית לסכסוכי שטחים.

למה אתם צריכים למדוד את השטח שלכם?

בתור בעלים של שטח, זכותכם המלאה למדוד אותו בכל עת, ולשם כך נדרשים שירותיו של מודד מגרש.

ברכישת בית או הקמת פרויקט מבני הנדסי, או אם רוכשים נכס עם אופציה לבניה נוספת, חשוב למדוד את השטח כדי לדעת מה בדיוק גבולות הנכס. מדידה זו היא מדויקת ומהימנה וחייבת להיות חתומה ע"י מודד מוסמך מטעם המרכז למיפוי ישראל עם מספר רישיון מקורי. 

המוצר המוגמר שאותו מגיש מודד השטח נקרא מפה טופוגרפית. מפה זו מכילה את גודלו המדויק של השטח בקנה מידה, תכולתו, סוג הקרקע, רמות התבליט והתכסית, גובה מעל פני הים והתשתיות הקיימות בשטח או בקרבתו, כמו צינורות מים, חשמל, גז, כבישי גישה וכדומה.

כליו של המודד נשענים ברובם על טכנולוגיית האלקטרואופטיקה. בעזרת מצלמות מיוחדות וחישובים הנדסיים, הופכות התמונות שצילם המודד למפה טופוגרפית מלאה, בין אם השטח טבעי או בנוי.

השקעה במדידת השטח מעניקה לכם שקט נפשי היום ולשנים הבאות. כחלק מתיק המסמכים המשמש את הנכס שלכם מבחינה משפטית ובירוקרטית, חשוב לוודא שמידות השטח שלכם מעוגנות, מדודות וחתומות ע"י מודד מוסמך בלבד. עם ניסיון רב במדידת שטחים מכל הסוגים ומודדים מוסמכים מטעם הטכניון, סישר שירותי מיפוי בע"מ היא החברה המובילה בצפון.

שירותיו של מודד שטח נצרכים בדרך כלל כאשר:

  • קיים חשד שמישהו פולש לשטח הפרטי שלכם.
  • קונים או מוכרים בית או חלקת אדמה.
  • מפרידים שטח לחלקים קטנים יותר או מאחדים שטח מופרד.
  • התקנת גדרות או מערכות שעלולות לתפוס מקום אצל שכנים.

סוגי מדידות

מדידת גבולות

אחד מסוגי המדידה הנפוצים ביותר הוא מדידת גבול, ותפקידו לזהות את גבולות השטח. במדידה מסוג זה המודד יגדיר את קצוות השטח וייצר תמונה מפורטת. כדי להגיע לרמת הדיוק הגבוהה ביותר, המודד ישתמש במקורות המידע של המדינה ובמקביל יבצע מדידות בשטח, ייקח מידות ויבצע חישובים. מדידה מסוג זה היא משמעותית בתהליך הבניה ולצורך קבלת אישורי בניה בפרט.

מדידה טופוגרפית

מדידה טופוגרפית כוללת סקירת מגרשים והערכת גודלם וגבולותיהם כדי להכין את יסודות המשטח לקראת בניה. מדידות מסוג זה לרוב מעוגנות בחוזי דיור או מבוצעות ע"י בעל הנכס. במקרים של שיפוץ שטחים מסחריים, תפקיד המודד הוא לוודא שאין חריגה מהגבולות כאשר מוסיפים על השטח הקיים אדריכלות נוף, נוי, חניונים ותוספות בניה שונות.

כיום, את המפות המשורטטות החליפו מפות דיגיטליות או סימולציות שטח ממוחשבות שאותן ניתן לשלוח במיילים ולהעלות למערכות לניהול מידע שונות. העיבוד הדיגיטלי מייצר מבנים אמיתיים במקום קווי המתאר הישנים. בעזרת טכנולוגיה זו, מודדי השטח שלנו יכולים להראות לכם בדיוק רב יותר את האדמה הנמדדת ותכונותיה.

חברת סישר מיפוי והנדסה משתמשת בשיטות המתקדמות ביותר, הכוללות צילומי אוויר ומידול ע"י רחפנים, הכנת תוכניות, סריקות ומידול תלת מימדי, ליווי פרויקטים ומדידה ימית, מדידות הנדסיות מקצועיות ומדויקות נחוצות עבור כל פרויקט בניה באשר הוא.

יש לכם פרויקט ואתם צריכים מודד מוסמך? השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר מהירה

דילוג לתוכן