מדידות לצורך שימור מבנים

מדידות לשימור מבנים מספקות תמונה מלאה ומדויקת של המבנה, כולל פגמים או נזקים.
כך ניתן לתכנן את השיפוץ בצורה יעילה ובטוחה.

יש לכם פרויקט ואתם צריכים מודד מוסמך? השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר מהירה

שימור מבנים היא הגדרה למספר פעולות אשר מטרתן לחדש מבנים וותיקים בעלי חשיבות סביבתית, היסטורית ותרבותית, בליווי ובתמיכה של רשויות מקומיות. השימור מתבצע באמצעות תכנון ויישום של פעולות הנדסיות ואדריכליות, ומשלב בין חיזוק המבנה והתשתיות לשיפור החזות והנראות, תוך שימור האלמנטים החיצוניים המקוריים של המבנה.

ניתן למצוא פרויקטים של שימור מבנים בחסות עירונית, ביוזמה ובביצוע של הרשות המקומית, או פרויקטים ציבוריים בחסות של משרדים ממשלתיים וגופים ציבוריים. לצד הללו, קיימים גם פרויקטים של שימור מבנים במסגרות פרטיות, דוגמת מבנים מסחריים בעלי מיתוג והיסטוריה המבקשים לשמר תדמית וקשר עם הציבור, או שימור של בתים פרטיים וותיקים במיוחד.

תהליך השימור מתבצע במספר שלבי עבודה:

  • תיחום והגנה- יצירת מתחם עבודה מוגן באמצעות גידור המקום ו/או קירוי שלו.
  • תחזוקה- תחזוקת המבנה ושימור המערכות והאלמנטים התקינים והפעילים בו.
  • ייצוב- ייצוב יסודות המבנה וחידוש אלמנטים וטקסטורה על פי צורך, לשיקום המבנה.
  • שחזור- שחזור של האלמנטים החיצוניים ליצירת מבנה זהה במראה למבנה המקורי.

אחד האתגרים הגדולים בתהליכי שימור מבנים, טמון בעובדה כי במקרים רבים מדובר במבנים עתיקים העומדים על תילם עשרות שנים, כאשר למהנדסים והאדריכלים אין גישה לתכניות המבנה המקוריות. תכניות אלו נדרשות לקבלת תמונת מצב אודות יסודות המבנה והתשתית, ומשמעותיות לצורך תכניות השימור וביצוען בפועל.

בזכות טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות בתחום המדידה- ניתן כיום לשחזר תכניות מקוריות ואף לזכות להדמיה תלת ממדית מדויקת ומתקדמת, כחלק בלתי נפרד מתהליך שימור מבנים וארכיאולוגיה. הטכנולוגיה מאפשרת ביצוע של סריקות לייזר תלת ממדיות ברמת דיוק גבוהה גבוהה במיוחד, ברזולוציה גבוהה ותוך יצירת מוצרי הדמיה דיגיטליים ופיזיים, מעקב אחר תהליכי חפירה ותשתיות סמויות, מעקב אחר שינויים, תזוזות ובקרת יציבות.

כל אלו נועדו להבטיח הן עבודה בטוחה תוך שמירה על בטיחות העובדים באתר, כמו גם תהליכי שימור, חיזוק, הסטה של תשתיות, העתקה וחיזוק תשתיות ומבנים באמצעים מתקדמים ובהסתמכות על ידע נרחב.

 מודד מוסמך המביא עמו ידע, ניסיון והיכרות עם צרכי הענף, לצד טכנולוגיות מתקדמות ושיטות מדידה ומיפוי חדשניות, הוא חלק בלתי נפרד מן הצוות העוסק בשימור מבנים וארכיאולוגיה, כאשר תפקידו ללוות את הפרויקט החל משלב התכנון באמצעות ביצוע מדידות תלת ממדיות, שחזור תכניות הנדסיות ואדריכליות ויצירת מוצרי הדמיה תלת ממדית מתקדמת, וכן מדידות אמצע וסיום פרויקט לווידוא ביצוע הפעולות תוך שמירה על עקרונות התכנית.

 חברת סישר הנדסה מספקת שירותי מדידות הנדסיות ומקצועיות לרשויות מקומיות, לקבלנים וליזמים, לחברות ולפרטיים. בין שירותי החברה ניתן לקבל ליווי מלא ומדידות מקצועיות בתחום שימור מבנים וארכיאולוגיה, לרבות: מדידת קרקעות, שחזור תכניות הנדסיות ותכניות אדריכליות, מיפוי ואיתור ליקויים וחוסן של מבנים, תנודתיות קעקע, יצירת מודלים מתקדמים של מבנים בתלת ממד ועוד.

חברת סישר הנדסה מחזיקה בוותק רב שנים ובצוות מקצועי ראשון במעלה- צוות מודים מוסמכים בוגרי המכון הטכנולוגי לישראל- הטכניון. החברה חרטה על דגלה שימוש במיטב המשאבים והטכנולוגיות, ומחזיקה במוצרי המדידה, המיפוי ויצירת המודלים בתלת ממד המתקדמים בעולם.

 

דילוג לתוכן