סימון קווי בניין

מחפשים חברה מנוסה להכנת תכניות שונות? חברת סישר מספקת מגוון אפשרויות.

זקוקים לסימון קווי בניין? השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר מהירה

השלבים הראשונים בפרויקט הבנייה מחייבים דיוק ומיומנות, ובעלי השפעה מכרעת על הצלחת הפרויקט, העמידה בתכניות ההנדסיות והאדריכליות ותוצרי הבנייה. מודד מוסמך מספק את המידע והנתונים בשלבים הללו, לצורך ביצוע מדידות מקדימות וניתוח מאפייני הקרקע, סימון גבולות, סימון קווי בניין וכלונסאות.

תפקידו של מודד מוסמך

מודד מוסמך אינו בא לספק שירות חד פעמי ו/או טכני, והנתונים המונפקים ומוצגים כתוצרי המדידות הראשוניות, מסייעים בהמשך עבודתו, בקביעת מיקומים והנחיות וכבסיס לתכניות הבנייה.

בין תפקידי המודד:

  • ביצוע מדידות טופוגרפיות, מדידת מגרשים וניתוח מאפייני קרקע, בטרם תחילת עבודות הבנייה ואף לפני ההיבט התכנוני, נועדו לקבוע את התאמת המגרש לפרויקט המוצע.
  • מדידות לצורך קבלת היתר בנייה– נתוני המודד המוסמך יהוו חלק מבקשת היתר הבנייה שיוגעו לרשות המקומית, ויהוו שיקול בקבלת ההחלטה על מתן ההיתר ובאחוזי הבנייה המותרים על פי מאפייני השטח והסביבה. לצורך זה על המודד לבצע מדידות טופוגרפיות להכנת גרמושקה- תוכנית הנדרשת על ידי הוועדה לתכנון ובנייה ברשות המקומית. הגרמושקה היא למעשה התוצר המוגש שכולל מפות טופוגרפיות של השטח, תוכניות עבודה ותכנון אדריכלי והנדסי.
    המפה הטופוגרפית מציגה לאדריכל הפרויקט היכן יש שיפועים, מישורים וקווי מתאר יוצאי דופן. הנתונים אלה משפיעים על תהליך הבנייה, על מיקום היסודות והכלונסאות ועל צורתו הסופית של המבנה.
  • סימון קווי בניין– לאחר קבלת היתר הבניה ובהתאם לתכניות שאושרו יבצע המודד מדידות נוספות וסימון קווי בניין, המהווים למעשה את מיקום המבנה בתוך השטח, לרבות נתוני גובה. סימון קווי בניין נועד להבטיח כי המבנה המוקם עומד בתכניות הבינוי שאושרו, ואינו פולש לנכסים שכנים. סימון מתווה יסודות זה חשוב למניעת סכסוכים משפטיים ותביעות, כמו גם לעמידה בתנאי קבלת טופס אכלוס בסיום הבנייה.
  • בקרת בניה– ביצוע מדידות בקרה במהלך תהליך הבנייה, על מנת לפקח ולוודא כי העבודה מתבצעת על פי התוכניות והמפרטים המאושרים. מדידות הבקרה נועדו לאתר חריגות ואי התאמות ולהביא לתיקונן במועד, תוך חיסכון בעלויות הריסה ותיקון בשלבים מתקדמים יותר.

כל ההכנות הנדרשות למתווה יסודות ולסימון קווי בניין

טרם תחילת הסימון וקביעת הגבולות יש לנקות את האתר מכל שאריות מבנה, יסודות, פסולת או צמחייה, ולהציב מגרש נקי ממפגעים והשפעות חיצוניות
לאחר פינוי האתר תתבצע חפירה בשטח, בנקודות שסומנו על ידי המודד לצורך הצבת כלונסאות, שיהוו בסיס ליסודות הבנייה. עבודה זו כרוכה בחפירת תעלות או בורות, בעומק מוגדר שיאפשר מיקום של היסודות ויציבות שלהם.

דחיסת קרקע כדי ליצור בסיס מוצק ליסודות באמצעות מכונות כבדות או שיטות דחיסה ידניות, בהתאם לגודל ולנגישות האתר. פעולה זו מתבצעת על מנת לאפשר תמיכה של הקרקע במשקל המבנה ולמניעת תזוזה של היסודות בעתיד.

סימון כלונסאות

סימון קווי בניין באמצעות כלונסאות מתבצע תוך הקפדה על עמידה בתכניות הבנייה המאושרות ובהיתר הבניה, בכפוף לתב"ע העירונית. כלונסאות הן רכיבי היסוד, אלמנטים מברזל יצוק אשר תומכים במבנה כולו ומחלקים את משקל המבנה באופן שווה. סימון מדויק של הכלונסאות חיוני כדי להבטיח יישור ויציבות תקינים של המבנה. מיקום וייצוב הכלונסאות מהווה חלק בלתי נפרד מעבודת סימון קווי בניין, ומתבצע בפיקוח המודד תחת פרמטרים מחמירים, רמת דיוק גבוהה אשר נדרשת לצורך בטיחות הפרויקט ויציבות המבנה, וכן לצורך קבלת היתר אכלוס, טופס 4 בהמשך.

חברת סישר הנדסה מלווה קבלנים, יזמים בתחום הבנייה וחברות בנייה, משלבי התכנון הראשוניים, בדיקת ההיתכנות, וביצוע מדידת מגרשים ושטחים לכל סוגי הפרויקטים, באמצעות טכנולוגיות מתקדמות ומוות מודדים מוסמכים ומנוסים.

יש לכם פרויקט ואתם צריכים מודד מוסמך? השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר מהירה

דילוג לתוכן