מיפוי בעזרת רחפן לצילום, רחפן עם מצלמה

צריכים למפות שטח גדול בזמן קצר?

או השאירו לנו הודעה

משרד סישר מיפוי והנדסה, מודדים מוסמכים בוגרי הטכניון, מספק שירותי מדידה למגוון רחב של שטחים מכל תוואי, מיפוי שטחים גדולים ועבודה עם תוכנות GIS. טכנולוגיית הרחפנים מציעה שדרוג משמעותי לאנשי המקצוע העוסקים בGIS. בעזרת רחפן, ניתן לבצע מדידה טופוגרפית באיכות גבוהה בדיוק כמו ע"י שימוש בשיטות המדידה המסורתיות, אך בפחות מחצי מהזמן. מחיר המיפוי הופך לזול הרבה יותר ומוריד מעומס העבודה הניהולי באתר העבודה.

למה משמש רחפן המדידה?

רחפני מדידה מייצרים מודלים תלת מימדים ברזולוציה גבוהה לאזורים בהם רמת המידע הקיימת היא קרובה לאפס, או באיכות נמוכה ביותר. צילום בעזרת רחפן מאפשר יצירת מפות בדיוק גבוהה בקלות ובמהירות, אפילו באזורים שהגישה אליהם מסובכת או מורכבת. מודדים יודעים לחלץ את התכונות ומאפייני השטח מהתמונה, כמו שלטים, מדרכות, סימוני כבישים, הידרנטים ותעלות ניקוז. צילום באמצעות רחפן בעזרת טכנולוגיה זו, ניתן גם "להדביק" את הבניין המתוכנן על המפה, וכך לתת לתושבים ולמתכננים נקודת מבט על התקדמות וצפי הפרויקט. מידול תלת מימדי זה מאפשר גם ניתוח וחיזוי הצללים שיטיל הבניין ומאילו נקודות בעיר ניתן יהיה לראות אותו.

איך ניתן למדוד בעזרת רחפן?

רחפן עם מצלמה עובר מעל השטח ומצלם מהאוויר מזווית אלכסונית דרך סנסורי RGB או מצלמות עם עדשות רבות. במהלך הצילום של הרחפן השטח מצולם מספר פעמים מזוויות שונות, וכל תמונה מסומנת בקורדינטות שלה. בעזרת המידע הזה, תוכנה מיוחדת ליצירת מפה טופוגרפית מחברת בין התמונות הרבות שצילם הרחפן ומתחשבת בנתוני התכסית, תבליט וגובה פני הים כדי ליצור את המפה. בעזרת השילוב בין הרחפן לתוכנה ניתן לעבד את כל המידע שבשטח מבלי שאף פרט יעלם, וליצור תמונה חדה ומדויקת. בשונה מתמונה ע"י מטוס ללא טייס, או לוויין, רחפנים טסים בגובה הרבה יותר נמוך ובזכות זה התמונה הופכת ברורה יותר, ברזולוציה גבוהה ומדויקת יותר. שימוש ברחפן לצילום הוא פיתרון הרבה יותר זול, מהיר ונגיש כמובן, ללא תלות בנתוני מזג אוויר ובכיסוי עננים.

היתרונות במדידה בעזרת רחפן

צילום שטח באמצעות רחפן צילום

  • חיסכון בזמן עבודה ועלויות מדידה – תפיסת נתונים טופוגרפיים בעזרת רחפן היא מהירה פי 5 משיטות העבודה המסורתיות, ודורשת פחות עבודה. בעזרת שימוש בענן נקודות, ניתן גם לחסוך זמן ואין צורך בנסיעות למדידת כל מרחבי השטח וחישובים ארוכים לצורכי חישוב זוויות וטופוגרפיה. ניתן להביא את תוצאות המדידה במהירות במחיר מוזל.
  • נותנים מדויקים וממצים – מצלמות המדידה הישנות מסוגלות למדוד רק מספר בודד של נקודות, אך טיסה אחת של רחפן מצליחה לייצר אלפי מדידות המי יצגות תבניות שונות לשימוש (ענן נקודות, DTM, DSM, קווי מתאר וכדומה). כל פיקסל במפה שנוצרת ע"י הרחפן, או נקודה תלת-מימדית, מכילים נתונים גיאוגרפיים תלת מימדיים.

  • מיפוי אזורים בלתי נגישים – רחפן מיפוי חמוש במצלמות יכול להמריא ולעוף כמעט מכל מקום. המודד איננו מוגבל יותר בגישה לאזורים אליהם לא ניתן להגיע פיזית, אזורים מסוכנים או שטחים עם תנאים קשים שאינם מתאימים לבני אדם, או שלא ניתן להביא אליהם את מכשירי המדידה הישנים. אין צורך בסגירת כבישים או תחנות רכבת, אלא ניתן לאגור נתוני מדידה מבלי השפעות ארגוניות או תפעוליות.
חברת סישר מיפוי והנדסה מספקת שירותי מדידה למגוון רחב של שטחים מכל תוואי, מיפוי שטחים גדולים ועבודה עם תוכנות GIS.
דילוג לתוכן