מיפוי בעזרת רחפן מתקדם, רחפן עם מצלמה GPS-RTK

צריכים למפות שטח גדול בזמן קצר?

יש לכם פרויקט ואתם צריכים מודד מוסמך? השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר מהירה

משרד סישר מיפוי והנדסה, מודדים מוסמכים בוגרי הטכניון, מספק שירותי מדידה למגוון רחב של שטחים מכל תוואי, מיפוי שטחים גדולים ועבודה עם תוכנות GIS.

טכנולוגיית הרחפנים מציעה שדרוג משמעותי בתחום המיפוי. בעזרת הרחפן, ניתן לבצע מדידה טופוגרפית באיכות גבוהה בדיוק כמו ע"י שימוש בשיטות המדידה המסורתיות, אך בפחות מחצי מהזמן.

למה משמש רחפן המדידה?

רחפני מדידה מייצרים מודלים תלת מימדים ברזולוציה גבוהה לאזורים בהם רמת המידע הקיימת היא קרובה לאפס, או באיכות נמוכה ביותר. צילום בעזרת רחפן מאפשר יצירת מפות בדיוק גבוהה בקלות ובמהירות, אפילו באזורים שהגישה אליהם מסובכת או מורכבת. מודדים יודעים לחלץ את התכונות ומאפייני השטח מהתמונה, כמו שלטים, מדרכות, סימוני כבישים, הידרנטים ותעלות ניקוז. צילום באמצעות רחפן בעזרת טכנולוגיה זו, ניתן גם "להדביק" את הבניין המתוכנן על המפה, וכך לתת לתושבים ולמתכננים נקודת מבט על התקדמות וצפי הפרויקט. מידול תלת מימדי זה מאפשר גם ניתוח וחיזוי הצללים שיטיל הבניין ומאילו נקודות בעיר ניתן יהיה לראות אותו.

איך ניתן למדוד בעזרת רחפן?

רחפן עם מצלמה עובר מעל השטח ומצלם מהאוויר מזווית אלכסונית דרך סנסורי RGB או מצלמות עם עדשות רבות. במהלך הצילום של הרחפן השטח מצולם מספר פעמים מזוויות שונות, וכל תמונה מסומנת בקורדינטות שלה. בעזרת המידע הזה, תוכנה מיוחדת ליצירת מפה טופוגרפית מחברת בין התמונות הרבות שצילם הרחפן ומתחשבת בנתוני התכסית, תבליט וגובה פני הים כדי ליצור את המפה. בעזרת השילוב בין הרחפן לתוכנה ניתן לעבד את כל המידע שבשטח מבלי שאף פרט יעלם, וליצור תמונה חדה ומדויקת. בשונה מתמונה ע"י מטוס ללא טייס, או לוויין, רחפנים טסים בגובה הרבה יותר נמוך ובזכות זה התמונה הופכת ברורה יותר, ברזולוציה גבוהה ומדויקת יותר. שימוש ברחפן לצילום הוא פיתרון הרבה יותר זול, מהיר ונגיש כמובן, ללא תלות בנתוני מזג אוויר ובכיסוי עננים.

היתרונות במדידה בעזרת רחפן

  • חיסכון בזמן עבודה ועלויות מדידה – תפיסת נתונים טופוגרפיים בעזרת רחפן היא מהירה פי 5 משיטות העבודה המסורתיות, ודורשת פחות עבודה. בעזרת שימוש בענן נקודות, ניתן גם לחסוך זמן ואין צורך בנסיעות למדידת כל מרחבי השטח וחישובים ארוכים לצורכי חישוב זוויות וטופוגרפיה. ניתן להביא את תוצאות המדידה במהירות במחיר מוזל.
  • נתונים מדויקים וממצים – מצלמות המדידה הישנות מסוגלות למדוד רק מספר בודד של נקודות, אך טיסה אחת של רחפן מצליחה לייצר אלפי מדידות המי יצגות תבניות שונות לשימוש (ענן נקודות, DTM, DSM, קווי מתאר וכדומה). כל פיקסל במפה שנוצרת ע"י הרחפן, או נקודה תלת-מימדית, מכילים נתונים גיאוגרפיים תלת מימדיים.
  • מיפוי אזורים בלתי נגישים – רחפן מיפוי חמוש במצלמות יכול להמריא ולעוף כמעט מכל מקום. המודד איננו מוגבל יותר בגישה לאזורים אליהם לא ניתן להגיע פיזית, אזורים מסוכנים או שטחים עם תנאים קשים שאינם מתאימים לבני אדם, או שלא ניתן להביא אליהם את מכשירי המדידה הישנים. אין צורך בסגירת כבישים או תחנות רכבת, אלא ניתן לאגור נתוני מדידה מבלי השפעות ארגוניות או תפעוליות.

חברת סישר מיפוי והנדסה מספקת שירותי מדידה למגוון רחב של שטחים מכל תוואי, מיפוי שטחים גדולים ועבודה עם תוכנות GIS.

צילומי אוויר ומידול ע"י רחפנים

דוגמאות לפרויקטים קודמים

DJI METRIC 200+ Base stasion רחפן לצילום

הרחפן היחיד בעולם בעל יכולת הטסה גם בגשם רזולוציית צילום: 80 מגה פיקסל זום עד ל- 100 - רישיון הטסה ומפעיל אווירי העונה לדרישות רשות התעופה התוצאה: צילום אוויר מדויק וענן נקודות המשמש לכל מטרה

DJI METRIC 200+ Base stasion רחפן לצילום

צילום אוויר ומדידה לצורך הכנת תכנית לצרכי רישום

צילום אוויר ומדידה לצורך הכנת לתכנון הנדסי

צילום אוויר ו מדידה לצורך היתר תמא 36

צילום אוויר ו מדידה לצורך היתר תמא 36 היתר התקנת אנטנות

צילום אוויר ומדידה לצורך חישוב כמויות

צילום אוויר ומדידה לצורך חישוב כמויות אתרי עבודות עפר

צילום אוויר ומדידה לצורך תכנון הנדסי

צילום אוויר ומדידה לצורך תכנון הנדסי

מדידות ע"י רחפנים וסורקים לצורך חריגות בניה

מדידות ע"י רחפנים וסורקים לצורך איתור חריגות בניה

מדידה באמצעות רחפן

מדידה באמצעות רחפן להכנת תכנית שינוי תבע

מיפוי באמצעות רחפן

מיפוי באמצעות רחפן להכנת תכנית טופוגרפית

תצלום אוויר באמצעות רחפן

בית מלון בטבריה

תצלום אוויר באמצעות רחפן להכנת תכניות להיתר

צילום אוויר וסריקה ע"י רחפנים וסורקים

לצרכי מדידות וסריקות בחריגות בניה

צילום אוויר וסריקה ע"י רחפנים וסורקים באזורים צפופים

מודל תלת ממד מרחפן

מודל תלת ממד וסריקות ע"י סורקים ורחפנים מיוחדים לדיוק מ"מ

מודל תלת ממד מרחפן

מדידה לחישוב כמויות

מדידה לחישוב כמויות בשטחי עפר

צילום אוויר ברזולוציה גבוהה

צילומי אוויר ע"י רחפנים ומטוסים מיוחדים עם מצלמות באיכות 4K לצרכים הנדסיים.

צילום אוויר ברזולוציה גבוהה לאיתור שינויי בניה

יש לכם פרויקט ואתם צריכים מודד מוסמך? השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר מהירה

דילוג לתוכן