מדידת שטח

מדידת שטח לצרכי ארנונה

חברת שיסר מיפוי והנדסה מספקת שירותי מדידות והנדסה אזרחית, לפרטיים, למוסדות, לעסקים וחברות ולרשויות מקומיות ומוסדות מדינה. החברה מלווה במקצועיות ומספקת מענה לכל צורך: מדידה מקצועית על ידי מודדים מוסמכים ומורשים לבד, מדידת שטח לצרכי תחשיב ארנונה, מיפויים שונים, קבלת היתרי בניה וקבלת טופס אכלוס, מדידות הנדסיות, מדידה תת ימית ומגוון פתרונות מדידה באמצעות מיטב הטכנולוגיות המובילות בענף.

הקשר בין מדידת שטח לארנונה

הארנונה היא תשלום המתבצע לרשות המקומית כאשר התעריף אינו אחיד בין רשות לרשות, כמו גם אופן חישוב גודל הנכס. התשלום מחושב על פי מטר מרובע, עלפי השימוש בנכס (שימוש לצרכי מגורים, שימוש עסקי, מסחרי ותעשייתי). מדידת השטח לצרכי תחשיב הארנונה מתבצעת בהתאם לפרמטרים שונים, אותם קובעת הרשות מקומית, דוגמת אופן הכלת ורישום שטחים משותפים, תשלום בגין מחסנים, מרפסות, תוספות בנייה ואחרים.

מאחר ואין חוק אחיד במדינת ישראל הנוגע לאופן חישובי הארנונה ולשטחים הנכללים בתחשיב, רבים האזרחים אשר מוצאים עצמם מנהלים סכסוך הנוגע לתחשיבים ולעלויות אל מול הרשות, ללא כלים של ממש או חוק מוגדר אליו ניתן לפנות.

יחד עם זאת, הרשות המקומית אינה זכאית לעשות ככל העולה על דעתה, ומחויבת לגביה אחידה והוגנת על פי התקנות הקבועות לרשות. אי הסכמה עם הרשות לגבי גודל הנכס מצריך מדידה מקצועית של השטח באמצעות מודד מקצועי, וזאת בהתאמה לתקנות ואופן המדידה הנהוג ברשות.

מדוע ייתכנו אי התאמות בין גודל השטח בפועל לזה שמצוין ברשות המקומית?

ככלל, הרשות נוהגת לחייב את תשלומי הארנונה על פי גודל השטח הרשום מולה, וזה על פי הרישומים הקבלניים המקוריים, תכניות הנדסיות שהוגשו לאורך השנים (במידה והתקיימו עבודות שיפוץ והרחבה).

רשויות מסוימות נוהגות לערוך סקר נכסים מדי מספר שנים- תהליך שבו מתבצעת מדידה מחודשת ותמחור מחדש על פי גודל השטח בפועל- באמצעות מדידות חיצוניות אשר מתבצעות על ידי חברת מדידה מוסמכת למדידת שטח לצרכי ארנונה. תושבים רבים מגלים במעמד סקר נכסים, כי זכו לקבל חיובי ארנונה גבוהים יותר, לעתים גם רטרואקטיבית, ללא שבוצע בנכס כל שינוי בפועל.

ניתן לערער על החיובים הללו מול הרשות ולבקש מדידה פנימית ומדויקת יותר, וניתן גם להזמין מדידה פרטית שתהיה מדויקת ואמינה ותהווה אסמכתא אל מול הרשות המקומית.

כיצד נבחנים שטחים משותפים לצרכי תחשיב ארנונה?

כל רשות מקומית בישראל מחזיקה בתקנות חיוב ארנונה, אשר נקבעו ואושרו על ידי מועצת העיר ועומדות בדרישות החוק. חישוב שטח משותף דוגמת חדרי מדרגות, גגות משותפים, מקלטים וכדומה-לרוב יחולקו בין כלל הדיירים במבנה. חלוקה זו יכולה להיות אחידה או ביחס לגודל הדירה בפועל. ישנן רשויות שפוטרות מחיוב בגין חלקים מסוימים, בעוד שאחרות מחייבות תעריפים שונים על פי אופי השימוש בשטח. מסיבה זו אין כל ערך למדידה עצמית של הבית או לבחינת הרישומים הקבלניים, ויש לבצע מדידה מקצועית הנשענת על תקנות ונוהג הרשות המקומית, בתחשיב מלא ומדויק.

חברת שיסר מיפוי והנדסה היא חברה וותיקה בעלת ניסיון רב שנים, אשר החברה נשענת על מיטב הטכנולוגיות המתקדמות בעולם לביצוע כל סוגי המדידות. אנו מספקים שירותי מדידות מקצועיים למגוון צרכים לרשויות מקומיות ועיריות, למוסדות, לעסקים ולפרטיים. ין שירותינו:

צילומי אוויר ומידול על ידי רחפנים- לצורך תכנון הנדסי, איתור חריגות בנייה, מדידות לצורך היתרי תמ"א, תצלומי אוויר ברזולוציה גבוהה במיוחד ובטכנולוגיית תלת ממד.

ליווי ויצוע פרויקטים- עבודות ניטור, חלוקת שטח, סימוני כלונסאות, איתור סטיות.

מדיות חקלאיות, מדידות לצרכי בינוי, מדידות שטח לפני ואחרי בנייה ווידוא התאמה ושלל שירותים מקצועיים נוספים, בסטנדרטים מחמירים לרבות חותמת מקצועית שאינה מוטלת בספק.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יכול לעניין אותך גם

דילוג לתוכן