מודד מוסמך

כל מה שאתם צריכים לדעת​

סישר מיפוי והנדסה, משרד מודד מוסמך בוגרי הטכניון, משתמש בשיטות המתקדמות ביותר, הכוללות צילומי אוויר ומידול ע"י רחפנים, הכנת תוכניות, סריקות ומידול תלת מימדי, ליווי פרויקטים ומדידה ימית. 

מודד מוסמך הוא בעל מקצוע המתמחה במדע הגאודזיה. מדע זה עוסק בהגדרת הגודל, הצורה ושדה הכבידה של כדור הארץ באמצעות מתמטיקה פיזית. למעשה, מקצוע המדידה משתמש במדע זה על מנת לקבוע תשתיות ולהתבסס עליהן עבור מיפוי. אנו מציעים לכם שירות מדידה מקצועי בשימוש הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם היום.

עבודתו של המודד המוסמך כוללת לייזר ופוטוגרמטריה ספרותית, חישה מרחוק, מדידות הנדסיות וביצוע טופוגרפיות.
כל פרויקט הנדסי ותכנוני מתנהל בהתאם לתוכנית המדידה שהוגדרה לו, לכן המדידה חייבת להיות מדויקת וחדה, מפני שהיא מהווה את "גבולות הגיזרה" של הפרויקט מתחילתו ועד סופו.

לפני כל פרויקט מבצעים מדידות לצרכי תכנון. במהלך הפרויקט, המודד מבצע ביקורת על המידות שהגדיר ובסופו הוא מגיע שוב כדי להכין מפת מצב קיים למסרית האתר.

יש לכם פרויקט ואתם צריכים מודד מוסמך? השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר מהירה

לימודים והכשרה של מודד מוסמך

כדי לקבל את ההסמכה הנדרשת, כל מודד נדרש ללמוד הנדסת מיפוי וגיאו-אינפורמציה בטכניון במשך ארבע שנים, לעבור התמחות במשך שנתיים ולהוציא רישיון מדידה דרך "המרכז למיפוי ישראל" אחרי ראיון ומבחן. אורכו של התהליך הוא בין חמש לשש שנים, ומקצועות הלימוד נחשבים בין המאתגרים שבמקצועות ההנדסה.

מודד מוסמך יכול להיות נציג ממשלתי, אדם פרטי או עובד שכיר.

איך בוחרים מודד מוסמך?

מודד מוסמך הוא היועץ החשוב ביותר בתכנון הבית, ולכן עליו להיות אמין, מקצועי ומדויק. אפשר למצוא מודד מוסמך בצפון אצלנו בחברת סישר מיפוי והנדסה בע"מ. אתם מוזמנים להתייעץ איתנו כדי לגלות איך אנחנו יכולים לעזור לכם בליווי מודדים מוסמכים בוגרי הטכניון.

בנוסף, השאיפה היא גם למצוא אחד שיהיה בעל הביטוחים המתאימים כדי לכסות את עצמכם מבחינה משפטית. תוכניות לצרכי רישום הן קריטיות, במיוחד בשלבים הראשוניים בתכנון, ובלעדיהן לא ניתן להתקדם בתכנון ובבניית הבית.

יועץ מדידה

יועץ מדידה הוא מודד מוסמך, שתפקידו להכיר את השטח בדיוק רב על מנת שיוכל לאשר את התחלת הבנייה. המדידה מתחילה על ידי בניית מפה טופוגרפית הכוללת את מיקום החלקה, תוואי השטח וגבולותיו. לאחר מכן, היועץ שבנה את המפה הטופוגרפית לחלקה ירשום או יפקח על רישום הפריטים שמכילה האדמה. בתחתית המפה צריך להיות רשום שמו של המודד, מספר הטלפון שלו, מספר הרישיון וחתימה מקורית. תוקפה של המדידה הוא חצי שנה.

חשיבות תפקידו של המודד המוסמך 

תפקידו של המודד בפרויקטים הנדסיים היא ללוות את התהליך מתחילתו ועד סופו. המיפוי מביא את השטח, כולל גבולותיו ועצמיו לשולחנו של מתכנן הפרויקט. דיוק ואיכות המיפוי הן בעלות חשיבות קריטית לתכנון הפרויקט, שכן טעויות בו עלולות לגרום לנזקים חמורים (כספיים ובטיחותיים).

יכולותיו של המודד חשובות בתהליך ההנדסי, ועליו להבין היטב את תוכן הפרויקט. המודד מקפיד על כך שההנחיות יבוצעו בהתאם כדי להימנע מחריגות בנייה. על המודד להכין תוכניות רישומיות שמטרתן למפות את המצב הקיים בשטח ביחס למיקום הגבולות והחלוקה הפנימית.

מקצועו של המודד מוצנע בדרך כלל בפרויקטים הנדסיים ובפעילות ועדות תכנון. עם זאת, פרויקטים יכולים לקום או ליפול בידי המודד המופקד על ביצועם.

מהי מפה טופוגרפית?

מפה ערוכה בקנה מידה נקוב המראה את התכסית, התבליט והתשתית הטופוגרפית בשטח קרקע בגבולות שניתנו וחתומה על ידי מודד מוסמך. רק מודד שקיבל הסמכה מ"המרכז למיפוי ישראל" רשאי לבנות מפה טופוגרפית לצרכים שונים

 (היתרי בנייה, חריגת שכנים, חלוקת קרקע בין שותפים, סימון בניין עתידי וכו').

מתי יש צורך להזמין מפה טופוגרפית אצל מהנדס מדידות ומי רשאי להכינה

מפה טופוגרפית היא תנאי הכרחי כבר בשלב הגשת הבקשה לוועדה לתכנון הבניה ברשות המקומית, במטרה להניע כל פרויקט בינוי ופיתוח, החל מבנייה פרטית וכלה בהקמת תשתיות ציבוריות דוגמת: כבישים, מעברים תת קרקעיים, מערכת ביוב וצנרת, מבנים מכל סוג ואחרים.
המפה הטופוגרפית תביא תיאור מדויק של השטח, החל ממידות, היקף וגבולות, וכלה בעומק, נתוני תבליט, תכסית, גבהים ונקודות גובה אקראיות, פרופורציה בין העצמים ותיאור גודל יחסי שלהם, זיהוי מאגרי מים, מבנים ותשתיות. מפה טופוגרפית תוכן ותוגש על ידי מודד מוסמך בלבד.

כיצד מתבצעת המדידה?

כיום קיימת טכנולוגיה חדשנית שמצמצמת את השפעת הגורם האנושי בתהליך המדידה ומצליחה לייצר נתוני מדידה מרשימים ומדויקים. לדוגמה, כיום אפשר למדוד שטח בעזרת מכשור מתקדים בדיוק של 1 ס"מ.

מתי נצטרך את שירותיו של המודד?

קשה לחשוב על תכנון מודל הנדסי ללא מודד מוסמך וכליו הטכנולוגיים. בנייה וחלוקה מצריכות מידות שעל בסיסן ייכתב דו"ח הבנייה שיהפוך לבסוף למבנה פרטי, מסחרי או ממשלתי.

  • כאשר מתכננים לבנות בית, קודם כל יש לדאוג להיתר בנייה . על המפה להגדיר היכן ייבנה הבית, ונדרש לאפיין את השטח והתשתיות הנמצאות באזור. את המדידות צריכה להיות חתומה על ידי מודד מוסמך בלבד. מפה זו תשמש את בעל השטח בהמשך.
  • כדי לשנות מבנה קיים, כמו הוספת פרגולה או ביצוע תמ"א 38, יש צורך בשירותי מדידה כדי לקבוע את השחטים הנדרשים לשנות.
  • כשנדרש ייעוץ בנושא מדידה, המודד בונה מפה טופוגרפית, מפקח על הרישום או רושם בעצמו את כל מה שנמצא בשטח הנמדד, כמו: רשת חשמל, קווי מים, מדרכות, תשתיות תת קרקעיות וכבישי גישה וקווי הגובה לפי הגדרות המדיניות של "המרכז למיפוי ישראל". תוקפה של המפה הטופוגרפית הוא שישה חודשים.

על מה צריך לתת את הדעת בבחירת מודד מוסמך?

לפני כל פרויקט בנייה ופיתוח, נדרשות מדידות לצרכי תכנון אדריכלי והנדסי של הפרויקט.
המדידות מתבצעות במספר שלבים, החל ממדידות ראשוניות והמשך במדידות בקרה נוספות במהלך הפרויקט ובסיומו. המודד יבצע ביקורת על פעולות הבינוי והפיתוח, לבחינת התאמת היישום למדידות הראשוניות ולתכניות.
בבחירה של מודד מוסמך לליווי פרויקט חשוב לתת את הדעת על מספר פרמטרים:

  • מודד מוסמך על ידי הטכניון הפועל תחת חברת הנדסה מוכרת ובעלת מוניטין.
  • ניסיון בתחום הפרויקט הנדרש.
  • חברת מדידה המספקת אחריות ועומדת מאחורי המידע ותוצאות המדידה אותם היא מספקת.
  • עבודה בטכנולוגיות מתקדמות שמביאות לרמת דיוק גבוהה במיוחד
  • הסכם עבודה חתום ומפורט הכולל את כל שלבי הביצוע וצרכי המדידה של הפרויקט, לרבות גמישות בזמני העבודה למקרה של עיכובי בנייה.

עלות מודד מוסמך – מחירים ועלויות

עלות מודד משתנה בהתאם לסוג הפרויקט,לצרכי הלקוח, לטכנולוגיה הנרשת לצורך ביצוע המדידות, ולפרמטרים נוספים.
ככלל, עלות מודד  מתומחרת לפי פרויקט.

מחפשים מודד מוסמך לדירה? איש מקצוע עם תעודת מודד מוסמך? מוזמנים ליצור קשר 

ליווי פרויקטים על ידי מודד מוסמך

מודד מוסמך מודד מוסמך מחיר

סימונים לצורך שתילה

בדיקת קיר עוגנים

בדיקת מצב קיים

עבודות ניטור לאיתור סטיות

סימון לשתילה ובניית קירות

שאלות ותשובות

כן התכנית חתומה על ידי מודד מסמך והיא מהווה מסמך משפטי לכל דבר ועניין

לאחר אישור ההצעה בתיאום עם הלקוח מראש או בדרך כלל עד יומיים עסקיים

עד 5 ימים עסקיים לאחר סיום העבודה בשטח

תוקף התכנית הוא עד 6 חודשים מרגע סיום העבודה. לאחר 6 חודשים הלקוח חייב לבצע עדכון תכנית במידה והוא רוצה להשתמש בתכנית.

התוכנית תמסר בפורמט DWG – PDF – DWFX ביחד עם חשבונית מס למייל הלקוח בעת סיום ההכנה וקבלת אישור ביצוע תשלום מהלקוח.

במידה ומדובר במדידת חוץ או סריקת חוץ הלקוח צריך להיות מוכן עם כתובת מדויקת או מספר גוש ומספר חלקה והסבר מה מטרת המדידה.

במידה ומדובר במדידת פנים או סריקת פנים הלקוח צריך להיות מוכן עם כתובת המקום – שטח המקום שצריך למדוד אותו – מס הקומות – מטרת המדידה (לחישוב שטח – שימוש אדריכלי) אם זה לשימוש אדרכלי האם המדידה כוללת מדידת מערכות כמו חשמל, אנסטלציה, מים, מזגנים, תקשורת וכו.

תמיד ניתן לצור קשר עם המודד והתיעץ איתו ביחס לדרישות העבודה וקבלת הצעת מחיר.

מגיע למדוד בשטח או מודד מוכשר מטעם החברה בעל תעודת טכנאי מדידות או הנדסאי מדידות או מודד מוסמך מטעם החברה – זה תלוי בעבודה ובדרישות העבודה.

העברה בנקאית לאחר הביקור בשטח וגמר העבודה בשטח וסיום הכנת התכניות.

-שיק / מזומן  : בזמן ביקור המודדים בשטח ימסר התשלום למודדים.

-בפרויקטים גדולים שיטת התשלום תקבע בהתאם להסכמת שני הצדדים.

נותנים שירות בכל רחבי הארץ .

החברה מורכבת מ:

7 צוותי מודדי שטח מוכשרים עם תעודות טכנאי מדידה או הנדסאי מדידה ומיפוי מקרקעין  – כל צוות מורכב ממודד ועוזר וציוד הכי מתקדם לבצוע כל עבודה בתחום המדידות.

-מהנדס ומנהל מחלקת ביצוע האחראי על ביצוע וניהול פרוייקטים שונים ברחבי הארץ וניהול הצוותים שעוסקים בביצוע

-מהנדס ומנהל מחלקת מיפוי האחראי על הצוותים שעוסקים במיפוי ומדידות וצילומי אוויר בכל רחבי הארץ והאחראי על הכנת התכניות וביקורת על השרטוט.

– 3  הנדסאיות אדריכלות שמכינות שרטוט התכניות וטיפול בפרוייקטים.

-2 מודדים מוסמכים עם רשיון בתוקף.

משרד סישר מיפוי והנדסה, משרד מודדים מוסמכים בוגרי הטכניון, משתמש בשיטות המתקדמות ביותר, הכוללות צילומי אוויר ומידול ע"י רחפנים, הכנת תוכניות, סריקות ומידול תלת מימדי, ליווי פרויקטים ומדידה ימית.

יש לכם פרויקט ואתם צריכים מודד מוסמך? השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר מהירה

דילוג לתוכן