מודד דירות

מחפשים מודד דירות מוסמך?

או השאירו לנו הודעה

משרד סישר מיפוי והנדסה- מודדים מוסמכים בוגרי הטכניון, מספק שירותי מדידה לדירות לתהליכי שיפוץ משמעותיים, חלוקת דירה לחדרים או מטרות משפטיות שונות.

אם אתם עומדים לקראת תהליך שיפוץ או בניית דירה, בעל המקצוע החשוב ביותר לתהליך עליו לא שומעים הרבה הוא מודד מוסמך. את שירותיו של המודד תצטרכו מספר פעמים בתהליך השיפוץ, בנקודות ביקורות חשובות ולקראת הסיום. לא ניתן לבצע תהליך בניה ללא שירותיו של מודד דירות.

מיהו המודד?

מודד דירות מוסמך הוא בעל מקצוע שמעניק שירותי מדידה מדויקים הנדרשים בכל תהליך שיפוץ משמעותי. מלאכת המדידה היא מדויקת ואנליטית, ומשלבת עבודת שטח פיזית של איסוף הנתונים ועבודת משרד ממוחשבת הדורשת מיומנות טכנית מפותחת.

נושא רישיון מודד מוסמך עבר הכשרה מקיפה הכוללת תואר בהנדסה גאודטית מהטכניון, מוסד הלימודים היחיד בארץ שבו ניתן ללמוד זאת.

בסיום הלימודים המודד עובד תחת מודד מוסמך כשנתיים על מנת לצבור ניסיון, ובמסגרת תקופה זו הם מבצעים מדידות מסוגים שונים ומיישמים את עבודתם הלכה למעשה. לאחר מכן, ניגש המודד לבצע מבחן של המרכז למיפוי ישראל כדי לקבל את הרישיון שלו ולהפוך למודד מוסמך.

מדידת דירה

אם לכם יש דירה שאתם רוצים לשפץ, אחד השלבים הראשונים בעבודה יהיה פניה למודד מוסמך לביצוע המדידה. הדבר הראשון שנרצה לעשות הוא בניית מפת מדידה שאותה נגיש לאדריכל. האדריכל צריך את המפה כדי להתחיל לתכנן את השיפוץ. לכל אורך תהליך השיפוץ תצטרכו את שירותיו של המודד ארבע פעמים, ולכן כדאי לסגור עם בעל המקצוע מחיר מראש הכולל את הביקורים הללו.

המדידה הראשונה תשמש לתכנון הבניה, עבודת האדריכל, מכיוון שתוקפה הוא חצי שנה בין המדידה לבקשת היתר הבניה. מדידה זו מהווה חלק משמעותי בבקשת ההיתר.

המדידה השניה מתבצעת אחרי קבלת ההיתר ומשמשת לסימון השטח כאשר עבודות הבניה מתחילות. לפני תחילת הקידוחים ליציקת היסודות, חשוב לוודא שמודד דירה מוסמך סימן עבור קבלן הבניה את גבולות המבנה.

המדידה השלישית מתבצעת בשטח לאחר בניה ראשונית כדי לוודא שהכל כשורה ועומד במגבלות שהציב המודד.

המדידה הרביעית נעשית לצורך קבלת טופס 4. להגשת הבקשה לקבלת הטופס נדרש מכם לצרף תצהיר של מודד מוסמך. התצהיר מאשר כי הבית נמצא במיקום שבו נקבע והוא כולל מדידה עדכנית.

מדידה לצורך ארנונה

מדידות פנים, המתבצעות לרוב לצורך ארנונה, נחוצות גם כאשר מבקשים להגיש ערעור לעיריה או הרשות המקומית בגין גובה חיוב הארנונה. שרטוט חתום ע"י מודד דירות משמש כבסיס להשוואה לדרישת הארנונה מול הגוף העירוני.

מפה מדודה של הנכס שלכם יכולה לשמש כבסיס להגשת ערעור ולהפחית את מחיר הארנונה אם יימצאו אי דיוקים בחיובי העירייה או המועצה לה הדירה שייכת.

על פי צו הארנונה המפורסם בכל שנה מטעם הרשות המקומית או העיריה, מוגדרת צורת החישוב של יחידת שטח המחויבת במס. ברשויות מסוימות, יחידה זו היא כל שטח שעולה על 0.5 מטר רבוע. דוגמאות נפוצות לסיבות הזינוק במחירי הארנונה הן הכניסה לבית, השירותים, פרודזורים, מרפסות עם גגון או ללא וכדומה.

בגלל החלפה תכופה של הנחיות המדידה לתשלום הארנונה, מדידת הדירה היא חשובה מאוד בצמצום ההוצאות השנתי שלכם. בעזרת חישוב של מודד מוסמך, תוכלו לחסוך כמות לא קטנה של כסף אם קיים חוסר דיוק בחיובי העיריה או המועצה.

חברת סישר מיפוי והנדסה מספקת שירותי מדידה לדירות לתהליכי שיפוץ משמעותיים, חלוקת דירה לחדרים או מטרות משפטיות שונות.

דילוג לתוכן