מודד דירות

מחפשים מודד דירות מוסמך?

יש לכם פרויקט ואתם צריכים מודד מוסמך? השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר מהירה

משרד סישר מיפוי והנדסה- מודדים מוסמכים בוגרי הטכניון, מספק שירותי מדידה לדירות לתהליכי שיפוץ , חלוקת דירה לחדרים או מטרות משפטיות שונות.

אם אתם עומדים לקראת תהליך שיפוץ או בניית דירה, בעל המקצוע החשוב ביותר לתהליך עליו לא שומעים הרבה הוא מודד מוסמך. את שירותיו של המודד תצטרכו מספר פעמים בתהליך השיפוץ. לא ניתן לבצע תהליך בניה ללא שירותיו של מודד דירות.

מיהו המודד?

מודד דירות מוסמך הוא בעל מקצוע שמעניק שירותי מדידה מדויקים הנדרשים בכל תהליך שיפוץ . מלאכת המדידה היא מדויקת ואנליטית, ומשלבת עבודת שטח פיזית של איסוף הנתונים ועבודת משרד ממוחשבת הדורשת מיומנות טכנית.

מדידת דירה

אם לכם יש דירה שאתם רוצים לשפץ, אחד השלבים הראשונים בעבודה יהיה פניה למודד מוסמך לביצוע המדידה. הדבר הראשון שנרצה לעשות הוא בניית מפת מדידה שאותה נגיש לאדריכל. האדריכל צריך את המפה כדי להתחיל לתכנן את השיפוץ. 

המדידה השניה מתבצעת אחרי קבלת ההיתר וקבלת תכנון  ומשמשת לסימון השטח כאשר עבודות הבניה מתחילות. לפני תחילת הקידוחים ליציקת היסודות, חשוב לוודא שמודד מוסמך סימן עבור קבלן הבניה את גבולות המבנה.

המדידה השלישית נעשית לצורך קבלת טופס 4. להגשת הבקשה לקבלת הטופס נדרש מכם לצרף תצהיר של מודד מוסמך. התצהיר מאשר כי הבית נמצא במיקום שבו נקבע והוא כולל מדידה עדכנית.

בעל נכס? שוכר נכס? ייתכן וגם אתה משלם חשבונות ארנונה מופקעים ושגויים!
זה הזמן לבצע בדיקה מקצועית ולבחון אפשרות להפחתת חיובי הארנונה

ישראלים רבים בדקו ומצאו פערים של אלפי שקלים בשנה בעלויות הארנונה כתוצאה מרישום מ"ר שגוי.

הסיבה העיקרית לטעויות בתחשיבי הארנונה היא ביצוע מדידות אוויריות חיצוניות על ידי הרשויות המקומיות- שיטה המיועדת למדידת קרקעות ושטחים,  ואינה מספקת מדדים מדויקים במדידת דירות ונכסים בנויים.

עיריות ורשויות מקומיות קובעות את תחשיב הארנונה על פי שטח הנכס המוערך על ידן בכפולה של העלות למ"ר על פי חלוקה לאזורים כנהוג ברשות.

אלא שישראלים רבים, במגוון ערים ויישובים בישראל, מגלים לא אחת כי שטח הנכס כפי שזה מצוין בחשבון הארנונה המופקע, אינו תואם את גודל הנכס בפועל.

יתרה מכך, מדי מספר שנים נוהגות הרשויות המקומיות לערוך סקר נכסים, הליך במסגרתו הרשות שוכרת את שירותיה של חברת מדידות, ומבצעת מדידות מדגמיות למבנים ולנכסים רבים בעיר, במטרה לבחון את אמיתות הנתונים ביחס לרשום במשרדי העירייה, ולעדכון תחשיבי הארנונה בהתאם.

מדוע למדוד נכסים שנרשמו בעבר ברשומות הרשות?

לנכסי נדל"ן למרבה הצער, אין נטייה לגדול ולהתרחב באופן עצמאי, מה שמעלה שאלות בקרב התושבים, מדוע מבוצעות מדידות חוזרות, ובמקרים רבים גם, כיצד זה גדל שטח הנכס והוסיף לעצמו מטרים רבועים, המנפחים את חשבון הארנונה?

לטענת הרשויות, סקרי הנכסים באים לבחון ולאתר טעויות ברישום ובתחשיב המקורי, תוספות בניה שלא נרשמו במוסדות הרשות כחוק, ולהבטיח חלוקת מס שוויונית בקרב התושבים.

למרות הצהרת הכוונות החיובית, כמות התלונות של התושבים המגיעות למשרדנו לאחר סקרי הנכסים הללו, מעיד על מדידות לא מדויקות, תחשיבי ארנונה שגויים והתנהלות בירוקרטית נוקשה, שמביאה לחיובים מופקעים ומיותרים של מיסים.

לא רק סקר נכסים מהווה סיבה לתחשיבי ארנונה שגויים ולחיובים מופרזים שמעוררים חשד, ובין הפניות בבקשה למדידת הדירה לצרכי ארנונה, נמצאות סיבות רבות ומגוונות.

כל הסיבות לאי התאמות בין מידות הנכס בפועל לרשומות הרשות

  • רישום מקורי שגוי של הקבלן/חברת הבניה.
  • תחשיב שגוי בחישוב של שטחים משותפים.
  • רישום שטח משותף וסיפוח שלו לדירה פרטית.
  • תחשיבי מדידה הכוללים יחידות שאינן מחויבות במס ארנונה, דוגמת: מחסן, חנייה, מרפסת (בהתאם לתקנות הרשות).
  • מדידות חיצוניות שבוצעו באמצעות רחפנים וכלים מתקדמים למדידות אוויר, המיועדים לצורך מדידת שטחים פתוחים וקרקעות, ואינם מספקים תוצאה מדויקת במדידת מבנים ושטחי פנים.

תחשיבים שגויים אלו עשויים להוליד חיובים שגויים בסך אלפי שקלים מדי שנה.

חשוב לדעת: במקרה של טעות בתחשיב אשר מוכחת באמצעות מדידות ארנונה על ידי מודד מוסמך, מחייבת את הרשות בתיקון הרישום, עדכון תחשיב הארנונה והחזר רטרואקטיבי מלא!

דוגמא: למשרדנו הגיעו בני זוג מטבעון, בבעלותם דירה בת 98 מ"ר. לאורך השנים חויבו בתשלומי ארנונה בגין 121 מ"ר.

לאחר פניות רבות לרשות אשר נדחו על הסף, חברתנו ביצעה מדידות מקצועיות ומדויקות אשר הוכיחו כי שטח הדירה הכולל אכן עומד על 98 מ"ר, ולאלה נוספה חבות בגין השטחים המשותפים לבניין ובאופן יחסי לנכס בסך: 11 מ"ר.

סך הכל לחיוב: 109 מ"ר.

ההפרש בין ממצאי המדידה לתחשיב הרשות: 12 מ"ר מדי חודש, ובכפולה בעלות הארנונה למ"ר על פי התחשיב המקומי (47.54 ₪): 570.48 ₪ מדי חודשיים.

בהתבסס על נתוני המדידה החתומים על ידי מודד דירות מוסמך, ומוכרים על ידי הרשויות והערכאות בישראל, זכו בני הזוג להחזר כספי משמעותי מיום עדכון הרישום, לתקופה בת 4 שנים, בשווי כולל העולה על 13,000 ₪.

האם גם לכם מגיע החזר בגין חיובי ארנונה מהרשות המקומית?

חברת סישר הנדסה מספקת שירותי מדידה מקצועיים לצורך תחשיב הארנונה, בהתאם לצו הארנונה המקומי ולתקנות העירוניות, תוך ביצוע מדידות נכסים מדויקות והנפקת דו"חות מדידה בעלי תוקף משפטי, ומסייעת לתושבים רבים בכלל הרשויות ובפריסה ארצית, בהתמודדות מול חיובים מופקעים והתנהלות בירוקרטית נוקשה, לעדכון מיסוי ולקבלת החזרים בהתאם לנתוני המדידה.

יש לכם פרויקט ואתם צריכים מודד מוסמך? השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר מהירה

דילוג לתוכן